www.jalaravikabinet.ee

Voodihaigete jalgade tervise eest hoolitsetakse samamoodi nagu teiste eest. Lisaks on oluline vältida survehaavandeid. Survehaavandid, nagu nimigi ütleb, tekivad piirkondades, kus on palju survet, näiteks ristluu, kontsad ja seljaaju luud.

Voodihaige jalgade hooldamine ja jälgimine on oluline, kuna voodipuhkus põhjustab vereringe aeglustumist ja jalgade kudede toitumise halvenemist. See võib põhjustada näiteks turset, jäikust, valu ja naha kuivust.

Meie Natalia saate

Koju või hooldekodusse kutsuda siit

Voodihaige jalgade hooldamine kodustes tingimustes on oluline:

  • Tõsta jalad voodi peale üles – Nii kiirendate vereringet ja vähendate turset jalgades.
  • Jalgade kerge massaaž, mis aitab edendada vereringet ja lõdvestada lihaseid. On oluline teada kui tugevalt tohiks massaaži teha. Südame puudulikkusega näiteks peab ettevaatlik olema, sest süda ei suuda niipalju enam töötada.
  • Jalgade niisutamine, et nahk püsiks elastne ja niiske. Parim viis on kreemitamine õigete kreemidega, nagu Mousse vahtkreem, mis sisaldab Ureat ja granaatõunaektrakti. Kreem on väärtuslik, rikkalik ja toitev väsinud kuivale nahale.
  • Kreemi leiad siit
Mousse Vahtkreem
  • Jalgade liigutamine, et mitte lihaseid jäigastada. See on vajalik, et ka luud ei jäigastuks.

Kanna ja kederluude survehaavandeid ennetatakse asendivahetusega, survet tasakaalustavate madratsite, erinevate rühti toetavate patjade ja kannapatjadega. Ennetamine peaks olema regulaarne ja aktiivne.

Veenduge, et tekk ei pigistaks varbaid kokku ega haakuks ning ei põhjustaks survet ja kehahoiaku muutusi. Samuti tuleb erinevate rühipadjakeste kasutamisel hoolitseda selle eest, et liigesed, näiteks põlve- või hüppeliiges, ei ulatuks üle ega põhjustaks valu ja funktsionaalseid piiranguid.

Voodihaigete jalgades tuleks järjepidevalt jälgida näiteks:

  • Jalgade turse jälgimine –  õigeaegselt tuvastada võimalikud vereringehäired.
  • Jalgade naha jälgimine – võimalike nahahaiguste õigeaegseks avastamiseks.
  • Jalgade valuseisundi jälgimine – et kõiki valutingimusi ravitaks õigeaegselt.

Voodihaige nahka jälgitakse iga päev värvi, seisundi ja temperatuuri suhtes. Samuti jälgitakse regulaarselt varvaste vahelise naha seisundit, et nahadefekte märgataks õigeaegselt.

Sarnased postitused