On veresooned ja lümfid. Põhjuseks võib olla, et lümfisüsteem ei tööta Sinu kehas nii nagu peaks töötama!
Iga lümfostaas on erinev, nagu ka inimese keha.
Veresoontest väljub vereplasmat kuid lümfisüsteem kogub seda vedelikku ning toimib filtrina mis filtreerib mikroobid ja muud võõrkehad vedelikust.
Vesi keha ei ole ainult keemiline element. Tavaliselt tekib inimeses umbes 2 liitrit lümfivedelikku 24 tunni ajal.
Väga tähtis on aru saada, et lümfisoonte kokkutõmme on mõjutatud inimese tegevusest!!!
Magades tõmbuvad seinad aeglasemalt kokku kui trenni tehes/liikudes. See on põhjus miks istuva töö tegijatel jalad tööpäeva lõpuks paistes on- puudub piisav liikumine.
Lümfi liikumise kiirus oleneb lümfisooni ümbritsevate lihaste aktiivsusest. Kudedest väljutatakse liigne vedelik, jääkained, peetunud valkained. Ainevahetus kiireneb.Lümfi liikumist mõjutavad ka söömine, soolte kokkutõmbe aktiivsus väljutamisel, hingamine, arteri pulss.
Kui inimene on ülekaaluline, siis lümfivedelik ei jõua selles rasvaladestused liikuda ja seetõttu tekivad tursed, näiteks hüppeliigese kohal.
Tursed tekivad traumade, operatsioonide, kiirituse tõttu, mis kuivatab nahka. Tursete kiireks alandamiseks soovitame kasutada FIZZY GEL toodet (Toote leiad siit ). Oluline on ka see, et riietus ei pigistaks. Tursete vähendamiseks peab palju jooma, kõndima ja tingimata kandma kompressioon sukkpükse või kompressioon varrukat. Nahahooldus on esikohal. Vesi ei pehmenda nahka, aga vesi hoiab lümfi vedelana. Kuid liiga palju ei tohiks ka vett juua.
Lümfodeemidega inimestel esineb tema sõnul rohkem põletikke, sest nende immuunsus on kehvem. Kindlasti tuleb seenevastane ravikuur (Tooted leiad siit ja aja saad Küüneseene kiirtestile broneerida siit ) läbi teha ja oma jalgu pärast basseinis käimist desinfitseerida. Kotis tuleb alati kanda nahapuhastusvahendit ja plaastrit, et eos põletikku takistada. Näiteks soovitame kotis kaasas kanda Fresh&Silk deodoranti, mis kuivatab varbavahed, kaitseb nahka silk kihiga, hoiab seened eemal.
Peamised tunnused:
- Ebamugavus- ja raskustunne jalgades või kätes.
- Turses kohale jääb sõrmedega vajutade lohk, mis täitub aeglaselt.
- Nahk pingul, karvanääpsud lohus, nahavoldid muutuvad liigeste piirkonnas sügavamaks, lümfi koostise muutuse tõttu sidekoestub, liikumine piiratud.
Kuidas ennast aidata?
– Hoolda nahka igapäev – Nahahoolduseks vahendid leiad siit
– Kanna tugisukki ja võimle igapäev koos sukaga
– Kanda õiget riietust ja jalatseid- mitte liiga ümber riideid
– Alandada kehakaalu
– Kasutada lümfiteraapiat ja sidumist. Aja saad lümfiterapeudile broneerida siit.
Piltidel on lümfiteipimine.
Enda eest hoolitsemine on PRIORITEET mitte luksus!