jaanuar 9, 2023

3 märki, et oled vananemas.

Need on mõned tavalised märgid, mis võivad viidata vananemisele. Tuleb märkida, et iga inimene vananeb erinevalt ja mõned inimesed võivad nendest märkidest vabanedagi.

Broneeri aeg jalgade tervise kaardistamiseks siit

  1. Muutused nahas: Vananedes hakkab nahk muutuma õhemaks, kuivemaks ja vähem elastseks, mis võib põhjustada kortsud ja lõtvunud nahka. Samuti võib nahk muutuda tundlikumaks ja tekkida pigmendilaigud.
  2. Muutused juustes: Vananedes võivad juuksed muutuda õhemaks, habrasemaks ja kahvatumaks. Samuti võib juuste kasv aeglustuda ja tekkida juuste väljalangemine.
  3. Muutused luudes ja liigestes: Vananedes võivad luud muutuda õhemaks ja habrasemaks, mis võib põhjustada luude haprus ja tekkida luumurde. Samuti võivad liigesed muutuda jäigemaks ja valulikumaks ning võib tekkida liigeste põletik, nagu näiteks reuma.
https://jalaravikabinet.ee/#broneeri

Vananev nahk – Muutused nahas:

Vananev nahk on tavaline probleem, mida enamik inimesi kogeda saab. Vananedes hakkab nahk vähem elastseks muutuma ja võib tekkida kortsud ja lõtvunud nahk. Samuti võib vananedes nahk muutuda kuivemaks ja tundlikumaks. Mõned tegurid, mis võivad mõjutada naha vananemist, on päikesekiirgus, suitsetamine, toitumine ja stress. Õnneks on olemas mitmeid viise, kuidas saab vähendada naha vananemise märke ja parandada naha välimust. Kreemide kasutamine igapäevaselt kogu kehal – Valikud leiad siit.

Kindlasti tuleks kasutada naha päevitamise kaitsekreeme. Vaadata üle mida sööme. Soovitatavalt nahka niisutavate toodete kasutamist, näiteks Mousse vaht kreemi kogu kehale

või jalgadele Foot Balmi, Foot Repairi või Foot Softi.

Samuti võib abi olla professionaalsetest nahahooldusteenustest, nagu näiteks koorimine ja naha puhastamine.

https://jalaravikabinet.ee/#broneeri

Muutused juustes:

Vananedes muutuvad juuksed õhemaks, hapramaks ja kahvatumaks. Tavaliselt juuste kasv aeglustub ja võib tekkida juuste väljalangemine. Eriti meestel – kiilaspäisus.

Mõned inimesed võivad täheldada, et nende juuksed muutuvad õhemaks ja nõrgemaks juba varakult, samas kui teised võivad säilitada tugevad ja paksu juuksed kauem. Mõned tegurid, mis võivad mõjutada juuste vananemist, on pärilikkus, hormonaalsed muutused, toitumine ja üldine tervis. Samuti võivad juuste vananemist kiirendada välised tegurid, nagu näiteks päikesekiirgus, stress ja juukseid kahjustavad hooldustooted või juuksevärv.

Juuste vananemise märkide vähendamiseks võiks kasutada erinevaid juuksehooldustooteid, nagu näiteks niisutavad juuksemaskid ja toitvad juukseõlid, ja jälgida tasakaalustatud toitumist, mis sisaldab piisavas koguses vajalikke vitamiine ja mineraale. Probiootikumid toetavad soolestiku mikrofloorat ning osalevad aktiivselt toitainete lõhustamises ja imendumises.Kasulike bakterite juurde manustamine probiootikumide näol aitab kaasa hea tervise säilitamisele. Ecobiotiku leiad siit .

Muutused luudes ja liigestes:

Vananedes võivad luud muutuda õhemaks ja habrasemaks, mis põhjustab luude haprus ja võib tektada luumurde. Samuti võivad liigesed muutuda jäigemaks ja valulikumaks ning võib tekkida liigeste põletik, nagu näiteks reuma. Kui sulle tundub, et kõik pole hästi ja jalad valutavad pidevalt siis broneeri aeg Podoloogi juurde siit

Mõned inimesed võivad täheldada luude ja liigeste muutusi varakult, samas kui teised võivad säilitada tugevad ja paindlikud luud ja liigesed kauem. Mõned tegurid, mis võivad mõjutada luude ja liigeste vananemist, on pärilikkus, toitumine, füüsiline aktiivsus ja üldine tervis. Luude ja liigeste tervist saab toetada tasakaalustatud toitumise ja piisava füüsilise aktiivsusega, mis aitavad tugevdada luusid ja hoiavad liigesed paindlikud. Tallatoed aitavad parandada jalgade ja talla funktsiooni ning ennetada jäikust, mis tekitab kergelt valu ja ebamugavust. Bergali tallatoed on valmistatud pehmest materjalist ja erinevate valude ennetamiseks. Neid paigutatakse jalatsi sisse, et anda toetust ristvõlvile, pikivõlvile ja kannale. Nii saab jalaasendi õigesse asendisse ja liikumine on kvaliteetsem ning valudeta. Tallatoed aitavad leevendada juba olemas olevat jalgade ja talla valu, mis tekivad pikkade jalutuskäikude või pikaajalise seismise või istumise tõttu. Tallatoed on eriti kasulikud inimestele, kellel on jalgade ja talla toestuse ja jäikusega seotud probleeme, nagu näiteks plantaarfasciiit, jalgade valeasend, selja valud, põlvedes valud või kanna valulikkus. Samuti vanusega kaasnev rasvkoe vähenemine tallaalt, saab abi tallatugede kasutamisest.

Tallatoed leiad siit

Jäta kommentaar