Testi tulemus vaid 10 minutiga.

Kiirtesti testikomplekt on suur läbimurre dermatofüütide olemasolu diagnoosimisel küüne proovides. See on lihtne test, mida saab kasutada teie enda praksise usaldusväärses keskkonnas. Andes teile usaldusväärse ja täpse tulemuse 10 minutiga. 

NB! Enne kui tuled broneeritud ajale testi tegema: Palun ära pese jalgu, ära lõika küüsi, ära kreemita jalgu!

Pesemine, küünte lõikamine ja kreemitamine võib muuta testi tulemust!

Eelised: 

Praegu kasutatavad laboratoorsed meetodid on mikroskoopiline meetod, PCR või kultiveerimismeetodid. Mikroskoopiline meetod nõuab valdkonna põhiseid teadmisi ja kogemusi ning mõned seened võivad jääda tähelepanuta. Nende meetodite õnnestumise määr on 50-73%. Mõlemad meetodid on aeganõudvad, sest neid tehakse väliselt – laboris.

 

Mis see on?

Kiirtesti testriba piirdub dermatofüüdite põhjustatud küüneseene testimisega küüntes, sest need teevad pesa väljastpoolt ja asuvad seetõttu otse küünes.

Dermatofüüdid on seened, mis vajavad kasvamiseks keratiini. Need seened võivad põhjustada naha, juuste ja küünte nakkust. Dermatofütoosi nimetatakse “Tinea” nakkusteks ja seetõttu võib see pärineda väljastpoolt. Dermatofüüdid on inimestel kõige levinumad seened. Need on niitjad seened, mis suudavad lagundada keratiini ja kasutada seda toitainena. Neid leidub kõikjal maailmas. Dermatofüüte võib jagada järgmisse kolme seeneperekonda: Trichophyton, Epidermophyton ja Microsporum. Varbaküüntel on kõige levinumad liigid Trichophyton Rubrum (70%) ja Trichophyton Mentagrophytes (20%). Perekond Epidermophyton sisaldab ainult ühte liiki: E. floccosum (5%).

 

Usaldus:

Küüneseene kiirtest on teaduslikult ja kliiniliselt testitud testikomplekt. Uuringud näitavad, et sellel testil on 97% protsenti tulemust ja on kõige usaldusväärsem küüne proovide dermatofüüttest võrreldes tavapärase meetoditega.

  • Mikroskoopiline meetod
  • Kultiveerimismeetodid
  • PCR
  • Testikomplekt testib küüneproove kõigi dermatofüütide suhtes

 

Tulemused:

Dermatofüütide põhjustatud onühhomükoosi saab ravida professionaal ja see tõbi pole inimestele ohtlik. 

KUI test on negatiivne, on vägagi tõenäoline (50%), et kliendil on küüne muu anomaalia. Muud küünehäired (nt hüperkeratoos, onühholüüs, psoriaas või kollase küünte sündroom) võivad visuaalselt tunduda seennakkusena.

Külgvool põhinev immunoanalüüs, mis on mõeldud küüntes dermatofüüttest saadud antigeenide tuvastamiseks, kasutades nitrotselluloosmembraanile immobiliseeritud dermatofüütidevastast antikeha, mis reageerib kokkupuutel dermatofüütidega

 

Küüneseen on sageli esinev haigus, mis moodustab ca 50% kõikidest küünte probleemidest. Küüneseent võiks kahtlustada siis, kui küüs on:

  • läiketu ja hägune
  • murenenud/pudrune küüne alt
  • pruun, kollane, roheline, valged laigud 
  • paksenenud ja kihiline
  • lõhnab

Tavaliselt algab küüneseen varbavahe haudumisest ja naha seenest. Kuid üksikul küünel esinev seen, on nakkus saadud välispidiselt – ujulad, ühissaunad, trennid- kus on soe ja niiske, nakkab kiiresti.

 

Broneerimine:
Telefon: 55653180
E-mail: broneeri@jalaravikabinet.ee

Tutvu meie hinnakirjaga