NB! Jalaspetsialisti ehk Podoloogi tööd ei tohi segi ajada pediküüriga ehk kosmeetilise jalgade hooldusega. Pediküür protseduurina on Eestis tuntud, aga selle alast tegevust on reguleerinud ainult kosmeetikute kutsestandard. Kosmeetiku töö on iluteenus, kus pediküüri protseduuri käigus tegeletakse jala esteetilise välimuse parandamisega.

Jalgade hooldus 30 min, 35€

Vastavalt kliendi vajadustele:

 • küünehooldus – eriti paksenenud küüned (trauma, seenhaiguste vereringe probleemidest tekkinud)
 • üksikprotseduur – soolatüükad või konnasilma või sissekasvanud küüne või kannalõhede või mõne muu probleemi leevendamiseks/hooldamiseks mõeldud teenus
 • ealistele iseärasustele vastavalt: küünte, konnasilmade naha hooldus, kreemitamine. Ilma vannita ja massaazita.
 • Klenz kapi desinfitseerimis/steriliseerimise meetod (10 min).

Mida me teeme?

Lihvime paksenenud küüned ja pakume nahahooldust, samuti tegeleme konnasilmade, soolatüügaste ja sissekasvanud küüneplaadi hooldusega.

Sissekasvanud küüneplaadi hoolduse käigus käsitleme küüneplaati vastavalt selle kuju ja eripärale, kasutades asjakohaseid tehnikaid:

 • Me korrigeerime küüneplaadi asendit, valides meetodid vastavalt probleemile,
 • Puhastame ja hooldame sissekasvanud küüne külgmisi küünevalli vastavalt probleemi iseloomule,
 • Korrigeerime sissekasvanud küünt ja vajadusel taastame deformeerunud või irdunud küüneplaadi osa, võttes arvesse kliendi elustiili.

Soolatüüka hoolduse ja konnasilma hoolduse käigus teeme nahahooldusprotseduure, sh hüperkeratoosi (nahapaksendite, konnasilmade) ja soolatüügaste vähendamine, kasutades erinevaid tehnikaid ja Coldplasmat. Puhastamine toimub masinaga ja seejärel käsitleme 15 min ColdPlasmaga ja koduseks hoolduseks salitsüüli sisaldavat kreemi ja kasutame kliendi jalatsite, sokkide/sukkade desinfitseerimiseks Klenz kapi meetodit.

Pakume ealistele klientidele vastavat küünte ja naha hooldust ning juhendame koduse hoolduse osas.

Kellele on teenus vajalik?

Küünehooldus on vajalik klientidele, kellel on väga paksud küüned, mida nad kodus ise kääridega lõigata ei saa. Või kellel on seenhaigustest, traumast või muul põhjusel küüntel muutused ja vajavad professionaalset hooldust. Eakatel enamasti on vaja käia hoolduses, sest nad ise ei saa enam enda jalgu hooldada, ei ulatu varvasteni, ei näe, ei oska enam.

Jalgade hooldus 60 min, 64.90€

Vastavalt kliendi vajadustele ja vanusele:

 • Aparaatse klassikalise jalgade hoolduse käigus vestleme kliendiga, teeme jalgadele vanni, töötleme paksendeid, lõikame küüsi, koorime jalanahka, korrastame küünenahad, kreemitame ning teeme kerge massaaži varvastest põlveni.
 • Ealistele iseärasustele vastav hooldus: Aparaatne jalgade hooldus: Jalavann (kui tervislik seisund lubab); paksendite töötlemine, küünte lihvimine/õhendamine; konnasilmade hooldamine; kreemitamine või õlitamine (vastavalt kliendi naha seisukorrale).
 • Probleemsetele jalgadele hooldus: Protseduuri käigus kaardistatakse jala naha ja küünte terviklikkust ja selgitatakse välja võimalike probleemide tekkepõhjused. Tegeletakse jala nahaga ja problemaatiliste küüntega sh küüne deformatsioonid, sissekasvanud küüs, konnasilm, soolatüügas, küüneseen, kannalõhed. Nõustatakse klienti ja pakutakse lahendused probleemide ennetamise ja leevendamise seisukohast. Vastavalt probleemide eripärale soovitatakse, valmistatakse või paigaldatakse kliendi jalalabale isiklikud abivahendid (Näiteks: silikoonist või erinevatest materjalidest toed varvastele), Klenz desinfitseerimis meetod, kodune hooldus.
 • Klenz kapi desinfitseerimis/steriliseerimise meetod (10 min).

Mida me teeme?

Ei lakita küüsi ega eemaldata küünelakki. Teenus on mõeldud ennetava tegevusena või probleemste jalgade regulaarseks hoolduseks. Vestleme kliendiga mis on tema vajadus ja eesmärk jalgade hooldamisel, kuidas hooldame konkreetselt tema jalgu ja kuidas ja millega tema saab kodus oma jalgu paremini hooldada. Ealiste iseärasuste ennetamine ja leevendamisel aitame kliendil oma jalgade eest hoolt kanda nii kodus kui professionaalse abiga. Probleemsetele jalgadele vajalikud kaardistamised võimalikud tekke põhjuste välja selgitamine. Hooldusel alustame kliendi hooldusesse tulemise põhjusest. Nõustatakse klienti ja pakutakse lahendused probleemide ennetamise ja leevendamise seisukohast. Vastavalt probleemide eripärale soovitatakse, valmistatakse või paigaldatakse kliendi jalalabale isiklikud abivahendid (Näiteks: silikoonist või erinevatest materjalidest toed varvastele), Klenz desinfitseerimis meetod, kodune hooldus.

Kellele on teenus vajalik?

Klassikaline Jalgade hooldus on ennetav protseduur, kus peaks käima korra kvartalis. Probleemsete jalgade hooldus sobib kliendile kellel on silmaga nähtavad või tuntavad probleemid. Näiteks: Seenhaigustest paksud küüned, trauma tagajärjel naha ja küünte probleemid, suhkruhaigust, vähki või muud taolist haigust põdevatele jalgade hooldust kus ei tohiks ise kodus küüsi lõigata jmt. Eakatele, kellel on jalalaba deformeerunud ja vajalikud abivahendid valudeta liikumiseks.

Jalgade hooldus (Probleemsed jalad) 90 min, 79.90€

Kliendile personaalne ja ealiste iseärasustele vastav sisu:

Kliendi jalgade tervise kaardistamine, konnasilmade, soolatüügaste, sissekasvanud küünte hooldus, naha ja küünte hooldus, ColdPlasma hooldus, Klenz steriliseerimine 10 min, koduseks hoolduseks ja abivahendite kandmise juhendamine.

Probleemsetele jalgadele hooldus: Protseduuri käigus kaardistatakse jala naha ja küünte terviklikkust ja selgitatakse välja võimalike probleemide tekkepõhjused. Tegeletakse jala nahaga ja problemaatiliste küüntega sh küüne deformatsioonid, sissekasvanud küüs, konnasilm, soolatüügas, küüneseen, kannalõhed. Nõustatakse klienti ja pakutakse lahendused probleemide ennetamise ja leevendamise seisukohast. Vastavalt probleemide eripärale soovitatakse, valmistatakse või paigaldatakse kliendi jalalabale isiklikud abivahendid (Näiteks: silikoonist või erinevatest materjalidest toed varvastele), Klenz desinfitseerimis meetod, kodune hoolduse juhendamine

Mida meie teeme?

Probleemsete jalgade hooldus sobib kliendile kellel on silmaga nähtavad või tuntavad probleemid. Näiteks: Seenhaigustest paksud küüned, trauma tagajärjel naha ja küünte probleemid, suhkruhaigust, vähki või muud taolist haigust põdevatele jalgade hooldust kus ei tohiks ise kodus küüsi lõigata jmt. Eakatele kellel jalalaba on deformeerunud ja vajalikud abivahendid valudeta liikumiseks.

Kellele on teenus vajalik?

 • Sul on diagnoositud riskihaigused nagu vähk, liigeste haigused, suhkruhaigused, südame- ja veresoonkonnahigused.
 • Kui sul jalad valutavad, Sa ei tea miks?
 • Selg valutab?
 • Jalad paistes?
 • Kannalõhed ja need on valulikud liikumisel ?
 • Kui sul on küüned paksud ja värvus on kollane, pruun, rohekas, must või valgete juttidega.
 • Jalad higistavad ja lõhnavad ebameeldivalt?
 • Konnasilma taoline paksend tekib varvastele või varvaste vahele või talla alla ja teeb haiget?
 • Jalad sügelevad ja narmendavad?
 • Arstilt said teada, et sul on küüneseen, jalaseen, konnasilm, soolatüügas, sissekasvanud küüs, kukekannus (plantaris fascia), suure varba liiges on deformeerunud ehk Hallux valgus ehk “kont/nukk”
 • Varvaste vahed hauduvad ja narmendavad?
 • Suure varba luu (“kont”) on moondunud ja teeb haiget ning sa ei saa kasutada oma lemmik jalatseid.
 • Ei saa iseseisvalt oma jalgade eest hoolt kanda?
 • Kui sul jalad paistetavad ja tursed tekivad pikast tööpäevast või sul on haigus, mis võib tekitada turseid jalgades?