Kommenteeri

KÜÜNED - KOGU KEHA TÖÖTAMISEST PEEGEL

Küüned - kogu keha töötamisest peegel?

Küüntel esineb erinevaid arenemise häireid ja need muudavad küünte vormi. Mitmed välised tegurid mõjutavad nende kasvu ja seisundit.

Küüne kasvu mõjutavad tegurid on näiteks; keskkond kus me asume ja kui vanad me oleme:
Kui sinu küünte kasv on kiirem :
Päevasel ajal ja suvel, paremal käel kasvavad kiiremini meestel ja noortel.
Millalon sinu küünte kasv aeglasem:
Öösel ja talvel näiteks. Vasakul käel, jalgadel eriti naistel ja eakatel.

Samuti väljendavad küüned mitmesuguseid haiguseid.

Üldhaigustega seotud küünemuutused:

Näiteks küüned on kollased:

Võib olla seotud pärilike ja autoimmuunsete häiretega, mis on põhjustatud maksa, sapipõie või sapiteede tuumoriprotsessidest. Samuti võib olla seotud lümfisõlme rikkumisega, mille tagajärjel areneb lümfostaas, samuti vereringe häired.

Teised tingimused, mis viivad kollase küünte värvi ilmumiseni, on: onühhomükoos, psoriaas, onühodüstroofia, suitsetamine, küünte vigastused, mürgiste lakkide kasutamine ja narkootikumide allergiad.

Kollaste küünte sündroomi, mis on tingitud ravimi mürgistustest, iseloomustab hüperkeratoos, küüneplaadi paksenemine ja kuju muutumine ning erinevad värvitoonid- helekollasest oranžini.

Küüne lümfodeem, sammani sündroom. Lümfodeemi tõttu muutuvad küüned kollaseks, kõvaks ja pikisuunas kaardunuks. Nende kasv on märgatavalt aeglustunud.. Küüne irdumine on tavaline. Kaasneb mõnikord pahaloomulisusega ja immuunpuudulikkusega.

Lusikküüslus - kaasneb hüpokroomse aneemia ja rauapuudusega.

Valgeküüslus - kaasneb maksatsirroosi ja neuropaatiaga.

Puna-valgeküüslus - kaasneb neeruhaiguste ja ureemiaga.

Küünedüstroofia - arteioskleroosi korral küüs pakseneb ja muutub rabedaks. Küüs võib ka liigselt kaarduda ja painduda küünevallidesse. Eakatel on sageli just arterioskleroosist tingitud selline küünte muutus.

Kellaklaasiküüned - kaasnevad südame- ja kopsuhaigustega, harvem põletikuliste soolestikuhaigustega, kopsuvähi või maksatsirroosiga.

 

Jalgupidi läbi elu – murevabalt

Kirjuta meile…


Lisa kommentaar

Email again: