Kommenteeri

KIIRABI KANNALÕHEDELE

KIIRABI KANNALÕHEDELE!

Samm-sammuline juhis kuidas ravida kannalõhesid ning saada lahti kannavalust.
Kannalõhede tekkimist põhjustab kuiv nahk, mis ei veni ja seetõttu praguneb. Paindumatu nahk võib praguneda isegi nii sügavale kuni verinahani välja. Kannalõhest võib hakata verd jooksma ja seepärast võivad kannad muutuda valulikuks ning põletikuliseks.

Põletikulise kannalõhe tunned ära selle järgi kui see on punane ja tundub kuum. Tavaliselt hakkab see ka vedelikku eritama. Kannalõhe kaudu võivad bakterid väga lihtsasti organismi pääseda, mille tagajärjeks võib olla isegi haiglas hooldamist vajav veenipõletik ehk rahvanimetusega „roos haigus“.
Kuna bakteritest saab väga lihtsalt valuliku põletiku, tähendab see, et jalavalu põhjuseks võivad olla kannalõhed.

Kannalõhede tekitajad:

-Kõva põrutus kõndimisel tekitab kannapiirkonnas tugevat survet. Paljajalu kõndides tallaalune nahk pakseneb, kuivab ja praguneb. Paksendi rebimine ja hoogne raspliga töötlemine aitavad
kannalõhede tekkimisele ainult kaasa. Seisev töö, betoonpõrandad, ülekaal ning rasvkoe vähenemine jalgade põhjas on soodne pinnas kannalõhede tekkimisele.

-Liiga kitsas ja väike king, kus kanna äär venitab nahka ning kand sellest üle on,
lihtsustab samuti kannalõhede tekkimist. Surve tagajärjel moodustub kannale nn. topeltkand, mida rahvakeeles nimetatakse hobuseraua paksendiks ning mille venides tekivadki kannalõhed.

-Kuidas aga aru saada, et tegemist on just kannalõhedega, mis on tekkinud vale jalgade hoolduse- või jalgade vale asendi tõttu?

-Kannalõhe tunned ära selle järgi kui nahal on moodustunud venimatu nahapragunemine. Lõhed tekivad sinna, kus tavaliselt nahk väga hästi venib – nagu kandadel, päkkadel ja suure varba servadel.

Hooldamine:

Kannanaha liigset sarvkesta tuleb pehmendada. Jalgade pesemise ja kuivatamise järel ennetatakse lõhenemist kreemitamisel kergelt masserivate võtetega.

Soovitavalt HEMORTEX VÕIE 25G või CALLUSAN FORTE 15% UREA.
Hermotex võie on antiseptiliste omadustega võie pärsib bakterite kasvu, niisutab ja pehmendab nahka. Toitaineterikas koostis on abiks hemorroidide, nahalõhede (suunurgad, sõrmed, küünevallid jms), naha ketenduse ning kareduse korral (küünarnukid, jalakannad). Pidurdab nõrka verejooksu ja taastab kudesid. Kuna võie sulab nahatemperatuuril, siis on tal hea omadus imbuda nahalõhedesse ja hakkab seal tööle. Nii paranevad seestpoolt kergemini ka nt kannalõhed ja jalatallad on kergemini töödeldavad. Callusan Forte 15% urea on suure urea-sisaldusega eriline vahtkreem kõva ja kuiva naha hoolduseks.

Kui kannalõhed on väga sügavad ning muutunud juba valulikuks, siis tuleb pöörduda jalaravi spetsialisti juurde.

Õige suurusega kingad, sokid, sukad ja tallatoed vähendavad otsest löögi- ja survevõimalust labajalale ning ennetavad kannalõhede tekkimist. Samuti aitavad kaasa tekkinud kannalõhede kiiremale paranemisele.

Kirjuta meile kui vajad abi või nõu kuidas tulla toime kannalõhedega

Lisa kommentaar

Email again: