https://jalaravikabinet.ee/#broneeri

Paksenenud küüned võivad olla tingitud mitmetest põhjustest, näiteks:

  1. Geneetika: Mõned inimesed lihtsalt sünnivad paksemate küüntega.
  2. Hüpotüreoidism: See on hormonaalne häire, mille puhul kilpnäärme toodang on vähenenud ja see võib põhjustada küünte paksenemist.
  3. Trauma: Küünte paksenemine võib olla tingitud küünte kahjustusest.
  4. Seeninfektsioon: Küünte seeninfektsioon võib põhjustada küünte paksenemist ja deformatsiooni.
  5. Muud haigused: Mõned haigused, nagu näiteks psoriaas või reumatoidartriit, võivad mõjutada küünte kasvu ja põhjustada nende paksenemist.
https://jalaravikabinet.ee/#broneeri

Küünte paksenemise hooldus/ravi sõltub põhjusest.

Soovid olla kindel, et jalad on terved siis broneeri aeg siin

  1. Kui põhjuseks on haigus, tuleb ravida seda haigust.
  2. Kui põhjuseks on trauma või kahjustus, tuleb kahjustatud küünt hooldada ja jälgida, et see ei kasvaks liialt paksudeks.
  3. Kui põhjuseks on seeninfektsioon, tuleb külastada regulaarselt Jalaravi kabinetti ja järgida Podoloogi soovitusi koduseks hoolduseks.

Geneetika mõju küünte kasvule:

Geneetika mängib olulist rolli küünte kasvus ja struktuuris. Küüned võivad olla ümmargused, ovaalsed, teravad või lamedad, ja need omadused on päritud. Samuti võivad inimesed sünnida õhukeste või paksemate küüntega, mis on tingitud geenidest. Küünte pikkus ja kasvukiirus on samuti päritud, ja need võivad varieeruda suuresti sõltuvalt geneetikast.

Hüpotüreoidism ehk kilpnäärme alatalitlus:

Hüpotüreoidism ehk kilpnäärme alatalitlus on seisund, mille puhul kilpnääre toodab vähem hormoone kui tavaliselt. Kilpnäärme hormoonid reguleerivad keha ainevahetust ja mõjutavad paljusid elundeid ja süsteeme. Hüpotüreoidism võib põhjustada järgmisi sümptomeid:

  • Väsimus ja nõrkus
  • Kaalutõus või -langus
  • Tujukus või ärrituvus
  • Külmavärinad või higistamine
  • Juuste väljalangemine
  • Küünte ja naha kuivus ja rabedus
  • Seedehäired
  • Menstruaaltsükli häired

Trauma põhjustab küünte paksenemist, sest:

Küüs on küünenahka kaitsev kiht, mis katab küüneplaadi ja kaitseb seda kahjustuste eest. Küüs on valmistatud rakkudest, mis sisaldavad keratiini, valku, mis annab küüntele tugevuse ja elastsuse. Kui küüs on kahjustatud või nõrgenenud, võib see kasvada paksemaks ja tihedamaks, et kaitsta küüneplaati ja aidata taastuda. Kui küüneplaat on tavalisest paksem ja selle tõttu on raske seda kujundada või lõigata, tuleks pöörduda Jalaravi spetsialisti poole, et selgitada välja põhjus ja saada sobiv ravi. Küünte hooldus ja isikliku hügieeni järgimine aitavad vältida küüneplaadi paksenemist ja küünte haiguste teket.

Küünte seenhaigus põhjustab paksenemis, sest:

Küünte seenhaigus, (onühhomükoos) on nakkushaigus, mis mõjutab küüsi ja küünenahka. See haigus on põhjustatud seenest, mis elab küünte ja küünenaha peal ja põhjustab küünte deformatsiooni, paksenemist ja lõhenemist.

Onühhomükoos levib inimeselt inimesele, kuid sageli levib see seente kandvate asjade kaudu, nagu näiteks rõivad, kingad või küüntehooldusvahendid. Soovitame osooni kapis desinfitseerida oma jalatsid, kindad, telefonid vm. igapäeva kasutuses olevad asjad aeg ajalt.

Broneeri aeg siit: https://jalaravikabinet.ee/#broneeri või Helista 55653180

Küünte seenhaiguse sümptomid hõlmavad järgmist:

  • Küüneplaadi värvuse muutus, näiteks kollaseks või halliks
  • Küüneplaadi deformatsioon ja paksenemine
  • Küüneplaadi lõhenemine või pragunemine
  • Küünenaha põletik ja punetus
  • Küünenaha tursumine ja koorimine

Küünte seenhaiguse ravi sõltub haiguse tõsidusest ja hõlmab tavaliselt seenevastaste ravimite võtmist ja küünte hooldamist. Kui aga ei sobi seenevastased ravimid siis konservatiivne ravi GoldPlasmaga saame ikka aidata. GoldPlasma ei sobi vaid südamestimulaatoriga, rasedale või vähi haigele kui ravi on kestnud vähem kui 18 kuud.

Sarnased postitused